Park İnşaat Almanya'da ilk satış ofisini açtı

Türkiye'nin önde gelen konut firmalarından olan Park İnşaat yurtdışında ilk satış ofisini Almanya'nın Münih kentinde açtı. Bu adımla yurt dışına açılan ve olumlu geri dönüşler alan Park İnşaat, Berlin, Stuttgart, Frankfurt, Manheim ve Köln başta olmak üzere Türklerin yoğun olarak yaşadıkları yerlerde ofis açmayı planlıyor.

Almanya’da yaşayan ve birikimlerini Türkiye’de gayrimenkulle değerlendirmek isteyen gurbetçilerin artık bir çözüm ortağı var. Türkiye’de inşaat sektöründe önemli projeler üreten Park İnşaat, Almanya’da yaşayan ve birikimlerini Türkiye’de değerlendirmek isteyen Türk vatandaşlarına yardımcı olmak amacıyla ilk satış ofisini Münih kentinde açtı. Park inşaat, yoğun ilgi gören bu atılımın ardından Berlin, Stuttgart, Frankfurt, Manheim ve Köln gibi Türklerin yoğun olarak yaşadıkları şehirlerde de satış ofisi açmak üzere çalışmalara başladı.

Park İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yıldırım, yurtdışına açılma çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, “ Sektörel bazda yaptığımız çalışma neticesinde Almanya’da konut sektörü konusunda bir boşluk ve buna bağlı olarak da ciddi bir potansiyel olduğunu gördük. Bunun yanında orada yaşayan Türk vatandaşlarımızın Almanya’da gayrimenkul sektörünün sıkıntıları ve değer artışından kaynaklanan yüksek fiyatlar sebebiyle birikimlerini Türkiye’de değerlendirmek istedikleri sonucuna vardık. Almanya’da yaşam, iş kurma ve ev almak zorlaştığı için Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın sayısında büyük artış oldu. Bizler de Park İnşaat olarak birikimlerini gayrimenkule yatırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için böyle bir adım attık. Aldığımız olumlu geri dönüşler neticesinde hedefimizi büyüterek, Türklerin yoğun yaşadığı diğer şehirlerde de ofis açmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: “Gerek Almanya gerekse Avrupa’nın diğer ülkelerinde  oluşturacağımız irtibat ofisleri ve görevlen­direceğimiz danışmanlar aracılığı ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Park İnşaat olarak hedefimiz satıştan önce kendimizi müşteriye doğru tanıtmak, doğru ilişkiler tesis etmek ve karşılıklı güven ilişkisi kurmaktır. Sonrasında doğru yatırım yapmış ve bu yatırımının sonu­cunda kazanmış bir müşteri profili görmek temel amacımızdır. Biz kazandırarak kazanmış olacağız. Çevrenizde kazanan ne kadar çok mutlu ve huzurlu insan olursa firma olarak sizin de varlığınız o kadar uzun ömürlü ve köklü olur. Bu inanç ile yolumuza devam edeceğiz. ”